2021 m. Gegužės 21 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 14,00 € - 29,00 €
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Fortepijonas Alexander Paley
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
18.15–18.45 val. muzikologo Viktoro Gerulaičio paskaita apie koncerte skambėsiančią A. Brucknerio simfoniją Nr. 3 (Vilniaus kongresų rūmų II aukšto foje).

KONCERTO PROGRAMA

S. Prokofjevas. Koncertas fortepijonui Nr. 2 g-moll, op. 16
A. Bruckner. Simfonija Nr. 3

***
Ugningasis fortepijono virtuozas Aleksandras Paley savo talentu ir charizma nepalieka abejingų. Tarp Niujorko ir Paryžiaus gyvenantis menininkas su džiaugsmu laukiamas viso pasaulio koncertų salėse, tačiau visada randa laiko sugrįžti į Lietuvą. „Dievinu maestro Gintarą Rinkevičių. Per savo karjerą esu grojęs su gausybe įvairių dirigentų ir orkestrų, tačiau turiu pripažinti, kad taip gerai, kaip groti diriguojant maestro, nebuvo niekur“, – sako garsusis pianistas.

Jau 1991 m. po pianisto debiuto su JAV nacionaliniu simfoniniu orkestru dienraštis „The Washington Post“ A. Paley pasirodymą pavadino „tiesiog nepriekaištingu“, tad ilgainiui pianistas ėmė koncertuoti su garsiausiais pasaulio orkestrais. Publika jam plojo atsistojusi, o kritikai negailėjo pagyrų už „akinantį techninį meistriškumą“, „įtikinantį atlikimą“, „asmenines interpretacijas“ ir „neįtikėtinai platų repertuarą“. Bėgant metams, A. Paley žvaigždė negęsta – pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje. Šį vakarą A. Paley atliks Sergejaus Prokofjevo (1891–1953) koncertą fortepijonui Nr. 2 – vieną sunkiausiai įveikiamų fortepijoninių koncertų klasikiniame repertuare.

Antrojoje koncerto dalyje skambėsianti A. Brucknerio Trečioji simfonija paties autoriaus buvo dedikuota Richardui Wagneriui ir dėl to kartais vadinama „vagneriškąja“. Kritikų simfonija vertinama kaip A. Brucknerio „meninis proveržis“. Pasak Rudolfo Kloiberio, ja prasideda kompozitoriaus šedevrų ciklas, kuriame A. Brucknerio kūrybingumas susipina su didingais simfonijos konstravimo gebėjimais. Tai itin filosofiška muzika, kupina apmąstymų apie žmogų, jo pašaukimą, dvasinį grožį. Nepaisant ryšių su R. Wagnerio kūryba, simfonija labai savita, paženklinta jos kūrėjo nepakartojamo originalumo: energinga, herojiška, vyriška ir paprasta.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius.

NUOLAIDOS NETAIKOMOS