2018 m. Vasario 9 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 7,00 € - 20,00 €
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Fortepijonas Reinis Zariņš
Choras Valstybinis choras „Latvija“
Orkestras Latvijos nacionalinis simfoninis orkestras
Dirigentas Andris Poga

 

DĖMESIO! KEIČIASI SOLISTAS IR ANTROS DALIES PROGRAMA!

Susirgus latvių tenorui Aleksandrui Antoņenko, keičiasi koncerto solistas ir antros dalies programa. Prašome atkreipti dėmesį į solistų ir programos pasikeitimus. Tikimės Jūsų supratimo ir atsiprašome už nepatogumus. 

Tie, kas dėl pasikeitusio antros dalies solisto ir koncerto programos nenori apsilankyti vasario 9 d. koncerte „Baltijos šalių orkestrų festivalis. Latvija“, bilietus galės grąžinti iki vasario 23 d. Tai bus galima padaryti tose „Tiketos“ kasose, kuriose buvo įsigyti bilietai, taip pat – ir internetu.

***

KONCERTO PROGRAMA

J. Sibelius. Simfonija Nr. 2, op. 43, D-dur
A. Maskats. „Tango“ (2002)
L. van Beethoven. Fantazija fortepijonui, chorui ir simfoniniam orkestrui c-moll, op. 80 (1808)

***

Į Lietuvą sugrįžta ypatingas muzikinis reiškinys Baltijos šalių muzikos padangėje – Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro organizuojamas Baltijos šalių orkestrų festivalis, kurio koncertai net tris vakarus džiugins Vilniaus kongresų rūmų lankytojus. Gražia tradicija tampantis muzikinis renginys suteiks galimybę susipažinti su Baltijos šalių muzikinėmis kultūromis ir tradicijomis, be visiems žinomų klasikos šedevrų klausytojai galės išgirsti ir nacionalinių kompozitorių kūrinių.

Pirmajame Baltijos šalių orkestrų festivalio koncerte Vilniaus kongresų rūmų scenoje viešės svečiai iš Latvijos: Latvijos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo maestro Andrio Pogos, tarptautinio pripažinimo sulaukęs didžiausias Baltijos šalyse profesionalus choras „Latvija“ bei vienas žymiausių jaunosios kartos latvių pianistų Reinis Zariņšas, kuris jau spėjo ne tik pelnyti du Didžiuosius Latvijos muzikos prizus (2012 ir 2013 m.), bet ir koncertuoja tokiose Europos koncertų salėse kaip Amsterdamo „Concertgebouw“.

Ypatingoje šio vakaro programoje – net trys išskirtiniai kūriniai. Pirmojoje koncerto dalyje klausytojai galės išgirsti suomių muzikos genijaus Jeano Sibeliaus (1865–1957) Antrąją simfoniją. 1902 m., Rusijos sankcijų prieš suomių kalbą ir kultūrą metu, parašytas kūrinys dar vadinamas „Nepriklausomybės simfonija“. Po Antrosios simfonijos premjeros kompozitorius rašė: „Kurdamas ją jaučiausi taip, tarsi Visagalis būtų man davęs Rojaus grindinio mozaikos detales ir paprašęs manęs jas sudėti.“

Antrojoje dalyje Latvijos nacionalinis simfoninis orkestras, diriguojamas A. Pogos, atliks įžymųjį latvių kompozitoriaus Arturo Maskato (g. 1957) „Tango“. Koncerte taip pat skambės L. van Beethoveno Fantazija fortepijonui, chorui ir simfoniniam orkestrui c-moll, op. 80 (1808).

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.
  • Kortelių turėtojams – 15 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma „Omni ID“ ir „Daily Card“ kortelių turėtojams dviem bilietams.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.