2020 m. Birželio 27 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 8,00 € - 24,00 €
Vieta: Vilniaus universiteto Didysis kiemas, Universiteto g. 3
Smuikas Paula Šūmane (Latvija)
Smuikas Katariina Maria Kits (Estija)
Smuikas Dalia Kuznecovaitė (Lietuva)
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
DĖMESIO! Dėl šalyje paskelbto karantino ir koronaviruso pavojaus, koncertas "Baltijos šalių orkestrų festivalis: trys smuikai" perkeliamas iš 2020 m. balandžio 18 d. į 2020 m. birželio 27 d. Perkėlimo data gali būti koreguojama, atsižvelgiant į karantino sąlygas – kviečiame sekti informaciją. Įsigyti bilietai galios. Pasikeisti ar grąžinti turimus bilietus bus galima pasibaigus karantinui. Dėkojame už supratimą.

KONCERTO PROGRAMA

B. Kutavičius. „Pavasario linksmybės“
A. Pärt. „Fratres“
A. Maskats. „Tango“
A. Vivaldi. „Metų laikai“

***
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, kviečia į išskirtinį Baltijos šalių orkestrų festivalio koncertą, kuriame vienoje scenoje susitiks trys garsiausios Baltijos šalių smuikininkės. Paula Šūmanė (Latvija), Katariina Maria Kits (Estija) ir Dalia Kuznecovaitė (Lietuva) Vilniaus universiteto Didžiajame kieme grieš italų baroko genijaus Antonio Vivaldi (1678–1741) kompoziciją „Metų laikai“.

Latvijos Didžiojo muzikos prizo laureatė, Latvijos smuiko Karmen vadinama Paula Šūmanė kritikų vertinama ne tik už virtuoziškumą, bet ir už itin jausmingas, nuoširdumo kupinas interpretacijas. Smuikininkė dažnai koncertuoja kaip kamerinės muzikos atlikėja, taip pat – kaip kviestinė koncertmeisterė.

Jos kolegė scenoje šį vakarą – estų smuikininkė Katariina Maria Kits. K. M. Kits studijavo Lozanos (Šveicarija) muzikos universitete, Trosingeno (Vokietija) muzikos universitete ir Estijos muzikos ir teatro akademijoje. Kaip solistė smuikininkė koncertavo su Estijos nacionaliniu simfoniniu orkestru, Rusijos, Novosibirsko, Jeruzalės ir kitais kameriniais orkestrais. K. M. Kits yra tarptautinių konkursų laureatė, 2014 m. ji laimėjo Estijos nacionalinės televizijos rengiamą konkursą „Klasikos žvaigždės“.

Lietuvai šį vakarą atstovaus Dalia Kuznecovaitė – ryškiausia šių dienų lietuvių smuikininkė, Valstybinio Vilniaus kvarteto pirmasis smuikas, prestižinio H. Szeryng konkurso Meksikoje aukso medalio laimėtoja. D. Kuznecovaitė yra kviečiama koncertuoti su žymiais orkestrais, tarp kurių – „Deutsche Radio“, „Norddeutsche Philharmonie“, Kijevo filharmonijos, Dohos, Kalgario, Pekino, Mechiko, Bretanės, Languedoc-Roussilon simfoniniai orkestrai. Nuo 2016 m. smuikininkė dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijos styginių instrumentų katedroje.

Koncerte skambės A. Vivaldi „Metų laikai“ ir trys Baltijos šalių kompozitorių kūriniai – Broniaus Kutavičiaus „Pavasario linksmybės“, Arvo Pärto „Fratres“ ir Arturo Maskato „Tango“. Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.