2018 m. Lapkričio 3 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Trimitas Manuel Blanco (Ispanija)
Smuikas Domenico Nordio (Italija)
Vokalas Eglė Sirvydytė
Dirigentas Paul Goodwin (Didžioji Britanija)
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

Koncerto programa

Magnus Lindberg. FERIA
Magnus Lindberg. Koncertas smuikui ir orkestrui Nr. 1
Albertas Navickas. Naujo kūrinio orkestrui, balsui ir elektronikai pasaulinė premjera  
Bernd Alois Zimmermann. Koncertas trimitui ir orkestrui Nobody Knows The Trouble I See

* * *

„Daugelis Europoje tiki, kad per pastaruosius dešimtmečius trimito pasaulyje nebuvo kito tokio fenomenalaus atlikėjo kaip Manuelis Blanco”, – tokių pagyrų į Lietuvą atvykstančiai Ispanijos trimito žvaigždei negaili kritikai. Didžiulio dėmesio Manuelis Blanco sulaukė 2011 m., kai tapo prestižinio ARD konkurso Miunchene nugalėtoju. Jis ne tik vos antrasis šį konkursą laimėjęs trimitinkas, bet ir aukščiausią balą istorijoje pelnęs dalyvis. Ispanų muzikos žvaigždės karjera toliau kilo aukštyn milžinišku greičiu – jis jau yra solo grojęs su žymiausiais pasaulio kolektyvais: Amsterdamo karališkuoju „Concertgebouw“, Leipcigo „Gewandhaus“, Bavarijos radijo simfoniniu, Prancūzijos radijo filharmonijos, Berlyno valstybinės operos, Milano „La Scala“ teatro ir daugeliu kitų orkestrų. Vienoje scenoje jam teko groti su tokiais dirigentais kaip Claudio Abbado, Marissu Jansonu, Zubinu Mehta, Gustavo Dudameliu ir kitais.  2017 m. M. Blanco išleido puikiai įvertintą pirmąjį savo albumą „Fearless“. Be kitų kūrinių jame skamba ir įspūdingas vokiečių kompozitoriaus Berndo Aloiso Zimmermanno Koncertas trimitui ir orkestrui „Nobody Knows The Trouble I See“. Tai vienas žymiausių šio kompozitoriaus, kurio šimtmetį pasaulis mini šiemet, kūrinių – jis nuskambės ir šiame koncerte Vilniaus kongresų rūmuose. 

Šiame koncerte taip pat dalyvaus ir kita muzikos pasaulio įžymybė, pirmąkart į Lietuvą atvykstantis Magnusas Lindbergas – bene žymiausias šių laikų Suomijos kompozitorius, o naują kūrinį balsui, orkestrui ir elektronikai pristatys šiuo metu San Franciske reziduojantis vienas ryškiausių jaunosios kartos lietuvių kompozitorių Albertas Navickas. Šio kūrinio, kurio pasaulinė premjera nuskambės koncerte Vilniuje, solo partijai pakviesta garsi lietuvių atlikėja Eglė Sirvydytė. Įvairialypę koncerto programą savo batuta valdys žymus britų dirigentas Paulas Goodwinas, vertinamas už ypatingą gebėjimą interpretuoti tiek senąją, tiek šviežiausią šių dienų muziką.

Koncerte Vilniaus kongresų rūmuose skambės M. Lindbergo „FERIA” – prieš porą dešimtmečių parašytas kūrinys, kuriame girdėti ir aliuzijos į baroko genijaus Claudio Monteverdi kūrybą. Publika taip pat turės galimybę išgirsti šio kompozitoriaus Pirmajį koncertą smuikui ir orkestrui, ypatingai entuziastingai įvertintą kritikų. „Tai jaudinantis indėlis į smuiko repertuarą“, apie kūrinį rašo „The Times“, „Nuostabus darbas“, džiūgauja „Boston Globe“. Solo partiją jame grieš italų smuikininkas Domenico Nordio. Be to, melomanai turės galimybę ir sudalyvauti susitikime-pokalbyje su pačiu M. Lindbergu.  

Renginio organizatorius - VšĮ Vilniaus festivaliai.