2017 m. Gruodžio 29 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 19,00 € - 40,00 €
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Sopranas Sandra Janušaitė
Mecosopranas Ieva Prudnikovaitė
Sopranas Agnė Stančikaitė
Baritonas Kostas Smoriginas
Tenoras Tomas Pavilionis
Tenoras Andrius Bartkus
Šokėjai Irina Nazarenko ir Deividas Meškauskas
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
Režisierius Vladimiras Prudnikovas

Pietų karštis, vynas ir ispaniškas temperamentas, balsingos dainos, aistringi šokiai ir meilė iki ryto! Ponios ir ponai, sveiki atvykę į ispanišką taverną, kur šventė niekada nesibaigia! Šventinį vakarą pristatome įspūdingą muzikinį spektaklį – tikrą ispaniškąją sarsuelą.

Sarsuela (isp. zarzuela) – tai plačiai paplitęs ispanų nacionalinis muzikinis draminis žanras, viename spektaklyje suderinantis vokalinius kūrinius, šnekamuosius dialogus ir, žinoma, aistringus šokio numerius. Sarsuelos ištakomis galima laikyti 1657 m., kai Madrido karališkuose rūmuose įvyko naujo teatrinio muzikinio žanro premjera. Šis prašmatnus vakaras Ispanijos karaliui Filipui IV ir karalienei Marianai taip patiko, kad naujasis žanras gavo Madrido užmiesčio karališkosios medžioklės vilos La Zarzuela pavadinimą. Netrukus daugybė menininkų ėmėsi tobulinti žanrą, išsiskiriantį turiningais, įmantriais ir sąmojingais libretais bei nepaprasta muzikos įvairove. Čia dera poezija ir proza, operinės arijos ir trumpi choriniai kūriniai, populiarios dainos, akompanuojamos kastanječių, ir nuostabiai orkestruoti instrumentiniai intarpai.

Ilgainiui margaspalvis sarsuelų turinys bei formos ir muzikos stilių įvairovė įtiko skirtingiausių visuomenės sluoksnių skoniui: jos skambėjo visur – nuo Madrido pasilinksminimų kvartalų iki pripažintų Ispanijos teatrų scenų. Sarsuelos žinovai mano, kad šio žanro gyvybės ir spalvų įvairovės šaltinis buvo pati Ispanijos sostinė Madridas su jam būdinga dvasia, architektūra ir miesto šurmuliu. Svaiginanti miesto atmosfera užbūrė ne tik vietinius kompozitorius, bet ir atvykėlius, o sarsuela tapo neatskiriama ispaniškosios kultūros dalimi, kurią šį šventinį vakarą kviečiame pažinti drauge.

Nuolaidos netaikomos