2021 m. Birželio 19 d. 19 val.
Trukmė: 1 val. 15 min.
Kaina: 8,00 € - 24,00 €
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Sopranas Kamile Bontè
Tenoras Edgaras Montvidas
Baritonas Vytautas Juozapaitis
Choras Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas)
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
✅ Renginys tik su Galimybių pasu

 

DĖMESIO! Dėl šalyje paskelbto karantino, G. Puccini opera „Vilisės“ PERKELIAMA iš 2020 m. lapkričio 12 d. į 2021 m. birželio 19 d. 19.00 val. Vilniaus kongresų rūmus. Jūsų įsigyti bilietai galios. Dėkojame už supratimą.

KONCERTO PROGRAMA

G. Puccini. Opera „Vilisės“ (it. „Le Villi“)

Koncertinis atlikimas. Koncertas be pertraukos.

***
Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras ir maestro Gintaras Rinkevičius pristato premjerą – Vilniaus kongresų rūmuose pirmą kartą Lietuvoje skambės G. Puccini operos „Vilisės“ koncertinis atlikimas su pasaulinį pripažinimą pelniusiu tenoru Edgaru Montvidu.

Pirmoji italų kompozitoriaus Giacomo Puccini (1858–1924) opera „Vilisės“ (it. „Le Villi“) buvo parašyta 1883 m. vienaveiksmių operų konkursui, bet deramo dėmesio nesulaukė – galbūt dėl to, jog skubotai parašytas operos rankraštis buvo beveik neįskaitomas. Tačiau rėmėjų dėka „Vilisių“ premjera scenos šviesą išvydo jau po metų, 1884-aisiais. Premjeros naktį G. Puccini motina gavo tokią telegramą: „Teatras pavergtas, didžiulė sėkmė; lūkesčiai viršyti; 18 kartų iškvietė į sceną; pirmo veiksmo finalas pakartotas 3 kartus“. Opera išsiskyrė savo dramatine galia, operine melodija ir svarbiu simfoninio orkestro vaidmeniu.

Operos pavadinimas „Vilisės“ – tai nuoroda į slavų tautų legendą apie vilises – mistinio pasaulio būtybes, panašias į graikų sirenas (šia legenda paremta ir žymiojo baleto „Žizel“ istorija). Opera prasideda Roberto ir Annos sužadėtuvėmis, kurios linksmai atšvenčiamos šeimos ir draugų apsuptyje. Tačiau po šventės Roberto priverstas išvykti į Maincą tvarkyti paveldėjimo reikalų. Anna aplanko bloga nuojauta, kad ji niekada nebepamatys savo mylimojo, bet Roberto ją nuramina – ji galinti abejoti bet kuo, tik ne jo meile. Jis pažada, kad kai tik jis grįš, jie būtinai iškart susituoks. Tačiau kelionėje Roberto užburia vilisė ir priverčia jį pamiršti Anną. Anna laukia vasarą, rudenį, o žiemą miršta iš širdies skausmo. Tada papasakojama vilisių legenda: kai moteris miršta dėl sudaužytos širdies, vilisės priverčia šokti ją sudaužiusį mylimąjį iki mirties. Kai Roberto atgailaudamas grįžta, pasirodo Annos dvasia, supama vilisių. Roberto maldauja atleidimo, bet yra prakeikiamas kaip išdavikas. Vilisės ir Anna šoka su Roberto tol, kol jis miršta nuo išsekimo prie Annos kojų.

Šį vakarą koncertinį G. Puccini operos „Vilisės“ variantą atliks sopranas Kamile Bontè, tenoras Edgaras Montvidas, baritonas Vytautas Juozapaitis, Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas) ir Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus.


COVID-19 SAUGUMO REIKALAVIMAI

Mieli lankytojai,

Vilniaus kongresų rūmuose maloniai prašome laikytis nustatytų saugumo reikalavimų:

  • Dėvėkite apsauginę kaukę, dengiančią nosį ir burną (viso koncerto metu ir visose rūmų patalpose);
  • Laikykitės 1 metro atstumo tarp žmonių;
  • Dezinfekuokite rankas;
  • Laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo;
  • Likite namuose, jei karščiuojate ar turite bet kokių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų.

Savo ruožtu, užtikriname saugius atstumus tarp klausytojų sėdimų vietų.

Prašome Jūsų sąmoningumo ir dėkojame už supratimą!

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.