2018 m. Liepos 1 d. 21 val.
Trukmė: 2 val.
Vieta: Vingio parkas
Solistas /-ai Monika Pundziūtė (Eglė)
Solistas /-ai Jeronimas Milius (Žilvinas)
Solistas /-ai Vladas Bagdonas (Rupūžė)
Solistas /-ai Česlovas Gabalis (Girinis)
Solistas /-ai Raimundas Juzuitis (Kariūnas)
Solistas /-ai Rafailas Karpis (Artojas)
Solistas /-ai Artūro Noviko džiazo mokyklos auklėtiniai (Vaikai)
Choras Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis)
Choras Choras „Bel Canto“ (vad. Egidijus Kaveckas)
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras

KŪRĖJAI

Kompozitorius Laimis Vilkončius
Libreto autorius Sigitas Geda
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius
Režisierius Gediminas Šeduikis
Dailininkė-scenografė Sigita Šimkūnaitė
Projekcijų autorius Rimas Sakalauskas
Šviesų dalininkas Andrius Stasiulis
Garso režisierius Vilius Keras
Techninis direktorius Andrius Matusevičius

***

Istorija, su kuria augo mūsų kūrėjai. Lietuvių liaudies epas „Eglė, žalčių karalienė“ prieš daugelį metų subūrė tris žymiausius menininkus – kompozitorių Laimį Vilkončių, dainų autorių ir atlikėją Vytautą Kernagį bei poetą Sigitą Gedą eksperimentui, kurį atkurtos Lietuvos Šimtmečio proga pristatome visiems Lietuvos žmonėms. Apie tai, kokie buvome, kokie esame ir ką su savimi nešamės į ateinantį šimtmetį.

  L. Vilkončius prisimena išties įspūdingą „Eglės“ sukūrimo istoriją: „S. Geda iš karto mus pribloškė, perkeldamas tarsi į kitą pasaulį, kalbėjo apie lietuviškame Eglės epe užkoduotą konfliktą tarp Jūros ir Žemės gyventojų, vardino pagoniškų lietuvių deivių vardus. Jau po pirmojo susitikimo buvo aišku, kad galime tikėtis ne šiaip eiliuoto lietuviškos pasakos perkėlimo į teatro sceną, o gerokai platesnio žvilgsnio į visos žmonijos būties, išlikimo prasmės klausimus“, – pasakoja kompozitorius.

Roko opera scenos šviesą išvydo Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus ir jo suburtos kūrybinės komandos pastangomis. „„Eglė“ – tai išpuoselėtas, subrandintas ir itin talentingai parašytas darbas, todėl jo imdamasis nesijaučiau rizikuojantis“, – kalbėjo G. Rinkevičius. Pagal įspūdingą S. Gedos libretą ilgus metus „Eglei“ rašyta L. Vilkončiaus muzika iš tiesų nepalieka abejingų – roko opera sulaukė didžiulio klausytojų susidomėjimo ir muzikos kritikų buvo įvertinta kaip vienas geriausių visų laikų šio žanro kūrinių Lietuvoje. Todėl ne atsitiktinai jis pasirinktas ir Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui švęsti – geriausių šiandienos Lietuvos kūrėjų ruošiami įspūdingi roko operos „Eglė“ pastatymai įvyks šimtmečio Dainų šventės „Vardan tos..“ atidarymui skirtame renginyje 2018 m. liepos 1 d. Vilniaus Vingio parke ir rugsėjo 8 d. Palangos koncertų salėje.

Renginį globoja:

Renginys skirtas:

 

RENGINYS NEMOKAMAS