2017 m. Rugsėjo 22 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 15,00 € - 35,00 €
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Tenoras Edgaras Montvidas
Baritonas Kostas Smoriginas
Sopranas Viktorija Miškūnaitė
Choras Kauno valstybinis choras (vad. Petras Bingelis)
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius

Koncerto programa

G. Puccini. „Šlovinimo Mišios“ (it. „Messa di Gloria“)
Arijos, scenos ir duetai iš G. Puccini operų „Toska“, „Bohema“ ir „Kregždutė“ bei G. Donizetti operos „Liučija di Lamermur“

***

Talentingasis tenoras Edgaras Montvidas – vienas ryškiausių Lietuvos operos veidų pasaulyje. Solistas nuolat koncertuoja Londono karališkojoje „Covent Garden“ operoje, Didžiajame Ženevos teatre, Anglų nacionalinėje operoje, Frankfurto, Bavarijos, Hamburgo, Nyderlandų ir kituose garsiausiuose Europos operos teatruose. Nedažnai Lietuvoje pasirodantis tenoras yra labai mylimas publikos ir kritikų: „Balso juvelyras, niuansų meistras, poetas, filosofas, didis artistas. Visi šie žodžiai tiktų apibūdinti E. Montvidą, įžengusį į kūrybos fazę, kai puikiai įvaldytas vokalinių priemonių arsenalas yra tarsi augte suaugęs su artisto asmenybės aura“, – taip po koncertų su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu Gintaro Rinkevičiaus, rašė Asta Andrikonytė.

Šį vakarą E. Montvido partneris scenoje – jo kolega Londono karališkajame „Covent Garden“ operos teatre baritonas Kostas Smoriginas. Įspūdingi šio lietuvių solisto muzikiniai keliai jau atvedė iki Milano „La Scalos“ ir kitų garsių operos teatrų scenų. Klasikinės muzikos duomenų bazės „Bachtrack“ duomenimis, 2014 m. K. Smoriginas buvo vienas iš trijų daugiausiai dainavusių bosų-baritonų pasaulyje.

Koncerte taip pat išgirsite Auksinio scenos kryžiaus laureatę Viktoriją Miškūnaitę, po studijų savo karjerą pradėjusią pagrindiniais vaidmenimis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. 2016 m. V. Miškūnaitė pelnė aukščiausią scenos meno apdovanojimą Lietuvoje – Auksinį scenos kryžių.

Sezono pradžios koncerte skambės ir įspūdingos italų klasikinės muzikos genijaus G. Puccini „Messa di Gloria“. Kūrinys tapo tartum simboliniu kompozitoriaus atsisveikinimu su iš kartos į kartą šeimoje perduodama sakraliosios muzikos puoselėjimo tradicija ir liudija subrendusį G. Puccini apsisprendimą savo gyvenimą ir kūrybą susieti su gyvybingu ir spalvingu draminės operos pasauliu. Antrojoje koncerto dalyje skambės arijos ir duetai iš G. Puccini operų „Toska“, „Bohema“ ir „Kregždutė“ bei G. Donizetti operos „Liučija di Lamermur“.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius.

Nuolaidos netaikomos