2022 m. Balandžio 27 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 14,00 € - 39,00 €
Vieta: Vilniaus kongresų rūmai
Sopranas Asmik Grigorian
Baritonas Kostas Smoriginas
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius
DĖMESIO! Dėl šalyje paskelbto karantino koncertas „Asmik Grigorian ir Kostas Smoriginas: A. Bruckneris ir D. Šostakovičius“ PERKELIAMAS iš 2020 m. lapkričio 29 d. į 2022 m. balandžio 27 d. Jūsų įsigyti bilietai galios. Dėkojame už supratimą.

KONCERTO PROGRAMA

A. Bruckner. Simfonija Nr. 3 d-moll
D. Šostakovičius. Simfonija Nr. 14, op. 135

***

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, tęsia Antono Brucknerio (1824–1896) ir Dmitrijaus Šostakovičiaus (1906–1975) simfonijų ciklus. „Tiesą pasakius, tai – daugiau negu švietėjiška misija, tai yra analogų neturintis muzikinės kultūros įvykis Lietuvoje ir Lietuvai“, – apie simfonijų ciklus rašė muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Pirmojoje koncerto dalyje skambėsianti A. Brucknerio „Trečioji simfonija“ paties autoriaus buvo dedikuota Richardui Wagneriui ir dėl to kartais vadinama „vagneriškąja“. Kritikų simfonija vertinama kaip A. Brucknerio „meninis proveržis“. Pasak Rudolfo Kloiberio, ja prasideda kompozitoriaus šedevrų ciklas, kuriame A. Brucknerio kūrybingumas susipina su didingais simfonijos konstravimo gebėjimais.

Antrojoje koncerto dalyje skambės D. Šostakovičiaus „Keturioliktoji simfonija“. Tai simfonija sopranui, bosui, styginių orkestrui ir mušamiesiems, susidedanti iš vienuolikos susijusių dalių, kurių kiekvienoje skamba skirtingų autorių (Federico García Lorca, Guillaume Apollinaire, Wilhelmo Küchelbeckerio, Rainerio Maria Rilke) eilės rusų kalba, daugiausiai mirties tema. Ši simfonija – tai kompozitoriaus kūrybinis atsakas Modesto Musorgskio vokaliniam ciklui „Mirties dainos ir šokiai“. Simfoniją šį vakarą papuoš geriausi iš geriausių – 2019 m. Tarptautiniuose operos apdovanojimuose geriausia metų soliste pripažintas sopranas Asmik Grigorian ir vienu ryškiausių šiandienos baritonų tituluojamas Kostas Smoriginas.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas Gintaras Rinkevičius.


COVID-19 SAUGUMO REIKALAVIMAI

Mieli lankytojai,

Vilniaus kongresų rūmuose maloniai prašome laikytis nustatytų saugumo reikalavimų:

  • Dėvėkite apsauginę kaukę, dengiančią nosį ir burną (viso koncerto metu ir visose rūmų patalpose);
  • Laikykitės 1 metro atstumo tarp žmonių;
  • Dezinfekuokite rankas;
  • Laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo;
  • Likite namuose, jei karščiuojate ar turite bet kokių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų.

Savo ruožtu, užtikriname saugius atstumus tarp klausytojų sėdimų vietų.

Prašome Jūsų sąmoningumo ir dėkojame už supratimą!

NUOLAIDOS NETAIKOMOS