2022 m. Balandžio 8 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 24,00 €
Vieta: Valdovų rūmai (Katedros a. 4)
Fortepijonas DMITRI LEVKOVICH
Orkestras LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas DMITRY LISS

KONCERTO PROGRAMA

S. Rachmaninov. Koncertas fortepijonui Nr. 2 c-moll, op. 18
S. Rachmaninov. Simfonija Nr. 2 e-moll, op. 27

***

Kanadoje gyvenantis ukrainiečių kilmės menininkas Dmitrijus Levkovičius gimė turėdamas du pašaukimus: pianisto ir kompozitoriaus. D. Levkovičiaus fortepijoniniai pasirodymai giriami už „neeilinį meninį išprusimą“ (vokiečių dienraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“) ir „muzikos supratimą, toli lenkiantį daugumą jo bendraamžių“ („American Record Guide“). O originalios kompozicijos sulaukė „Philadelphia’s Broad Street Review“ įvertinimų už „nuoširdžias melodijas“ ir „didžiules emocines bangas“.

Fortepijono meno D. Levkovičius mokėsi pas legendinį armėnų pianistą Sergejų Babajaną ir „Curtis“ muzikos institute JAV. D. Levkovičius tapo daugybės tarptautinių konkursų nugalėtoju, pelnė publikos ir specialiuosius prizus. Pianistas jau yra koncertavęs tokiose pasaulio koncertų salėse kaip Berlyno filharmonija, Paryžiaus Eliziejaus laukų teatras, Niujorko „Carnegie Hall“, Maskvos konservatorija, Sankt Peterburgo Marijos teatras, Varšuvos filharmonija ir kitos. Šį vakarą D. Levkovičiaus žvaigždė švies Vilniuje, kur kartu su maestro Dmitrijaus Lisso diriguojamu Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pianistas atliks Sergejaus Rachmaninovo (1873–1943) koncertą fortepijonui Nr. 2 – vieną žymiausių kompozitoriaus darbų, galutinai įtvirtinusių jo šlovę. 1901 m. parašytas Antrasis koncertas fortepijonui buvo esminis lūžis po trejus metus trukusios S. Rachmaninovo klinikinės depresijos ir vadinamojo „kūrybinio bloko“, kai po absoliučią nesėkmę patyrusios pirmosios simfonijos premjeros kompozitorius daugiau nebegalėjo kurti muzikos. Antrąjį koncertą fortepijonui S. Rachmaninovas dedikavo savo gydytojui Nikolajui Daliui, dėl kurio taikytos hipnozės ir palaikančios terapijos kompozitorius įveikė ligą ir vėl galėjo kurti.

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atliks S. Rachmaninovo simfoniją Nr. 2. Simfonija buvo parašyta Drezdene (Vokietijoje), kuriame, bėgdamas nuo Rusijos revoliucijos ir norėdamas visiškai atsidėti muzikos rašymui, kompozitorius su šeima praleido trejus metus. Nors pirmuoju simfonijos juodraščiu S. Rachmaninovas buvo nepatenkintas, didingas darbas 1908 m. virto kompozitoriaus triumfu – ne tik pelnė prestižinę Michailo Glinkos premiją, bet ir galutinai atkūrė S. Rachmaninovo kaip simfoninės muzikos kūrėjo savivertę.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos maestro Dmitrijus Lissas. Kaip Rusijos nacionalinio simfoninio orkestro dirigentas ir Uralo filharmonijos simfoninio orkestro vyriausiasis dirigentas, D. Lissas yra pelnęs pasaulinį pripažinimą už rusų klasikinės muzikos šedevrų, taip pat šiuolaikinės ir džiazo muzikos interpretacijas. Kritikai giria elegantišką D. Lisso dirigavimo stilių ir meninį muzikos išpildymą, o kai kurie menininką lygina su legendiniu dirigentu Leonardu Bernsteinu.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei. 

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.

ĮĖJIMAS Į RENGINĮ TIK SU GALIMYBIŲ PASU.