2023 m. Kovo 5 d. 19 val.
Kaina: 30,00 € - 60,00 €
Vieta: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Smuikas Gidonas Kremeris
Violončelė Giedrė Dirvanauskaitė
Fortepijonas RŪTA RIKTERĖ ir ZBIGNEVAS IBELHAUPTAS
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Robertas Šervenikas

Paaiškėjo, į kurią datą perkeliamas 2022 m. spalio 20 d. turėjęs įvykti smuiko įžymybės Gidono Kremerio koncertas su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir Giedre Dirvanauskaite (violončelė) – šis koncertas įvyks 2023 m. kovo 5 d. 19 val., Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, turimi bilietai galioja.

Jeigu nauja koncerto data netinka, bilietus galima grąžinti iki lapkričio 24 d. el. paštu info@vilniusfestivals.lt

Dėmesio! Keletui žiūrovų grąžinus bilietus, atsirado galimybė juos įsigyti ir tiems, kuriems spalio mėnesį neužteko vietų į šį koncertą, kuomet visi bilietai buvo išpirkti. Tad dabar siūlome nelaukti ir spausti žemiau nurodytą www.kakava.lt bilietų nuorodą.

KONCERTO PROGRAMA

Vytautas Germanavičius. Avalanche simfoniniam orkestrui (2022, pasaulinė premjera)
Nico Muhly. Concerto for two pianos and orchestra In Certain Circles (2020, premjera Lietuvoje)
Philip Glass. Double Concerto for Violin and Cello (2010, premjera Lietuvoje)

Pavasarį sostinės melomanų laukia neeilinis įvykis. Kovo 5 d. vienas garsiausių šių laikų smuikininkų Gidonas Kremeris koncertuos Vilniuje su violončelininke Giedre Dirvanauskaite ir Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. Koncertas vyks Nacionalinėje filharmonijoje. Koncerto programoje – legendinio JAV kompozitoriaus Philipo Glasso Dvigubo koncerto smuikui, violončelei ir orkestrui premjera Lietuvoje.

Vienas žymiausių šių dienų smuikininkų Gidonas Kremeris kaskart patraukia publiką savo atlikimo ir asmenybės įtaiga. Prie to prisideda ir įspūdinga menininko biografija – Gidonas studijavo legendinio Davido Oistracho klasėje Maskvos konservatorijoje (nuo 1965) ir dar studijų metais laimėjo pirmąsias vietas garsiausiuose atlikėjų konkursuose, tokiuose kaip Karalienės Elžbietos konkursas Briuselyje (1967), Monrealio tarptautinis muzikos konkursas (1969), tarptautiniai N. Paganini (1969) ir P. Čaikovskio (1970) konkursai. Vakaruose G. Kremeris pirmą kartą pasirodė 1970 m. žymiojoje Vienos „Musikverein“ salėje su Vienos simfoniniu orkestru, o per savo ilgą penkiasdešimties metų karjerą griežė visose garsiausiose pasaulio scenose, kur rengė rečitalius, pasirodė su žymiausiais orkestrais ir dirigentais.

Gidonas Kremeris laikomas vienu originaliausių savo kartos menininkų. Jo repertuaras yra nepaprastai platus ir įvairus, apimantis klasikos ir romantizmo šedevrus bei žymiausių dabarties kompozitorių muziką, taip pat jaunų arba pamirštų kompozitorių kūrinius. G. Kremeris yra įrašęs daugiau kaip 120 albumų, o tarp jo pelnytų apdovanojimų – „Grand prix du disque“, „Deutscher Schallplattenpreis“, Ernsto von Siemenso muzikos prizas, „Bundesverdienstkreuz“, „Premio dell’ Accademia Musicale Chigiana“, UNESCO apdovanojimas ir kt. 2016 m. G. Kremeris pelnė prizą „Praemium Imperiale“, laikomą Nobelio premijos atitikmeniu muzikoje. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai smuikininkas apdovanotas Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, o 2016 m. jam buvo suteiktas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Garbės daktaro vardas.

G. Kremeris dažnai minimas greta tokių XX ir XXI a. klasikų kaip Arvo Pärtas, Ástoras Piazzolla, Giya Kancheli, Sofia Gubaidulina, Alfredas Schnittke, Johnas Adamsas, Michaelas Nymanas ar Philipas Glassas. Kaip tik pastarojo Dvigubas koncertas smuikui, violončelei ir orkestrui pirmą kartą Lietuvoje nuskambės būtent šiame spalio 20 d. koncerte. Ph. Glassas šį kūrinį parašė 2010 m. Nyderlandų šokio teatro užsakymu kaip muziką choreografų Sol Léon ir Paulo Lightfooto baletui „Gulbės giesmė“. Smuikas ir violončelė šiame kūrinyje yra tarsi scenoje šokančių atlikėjų muzikiniai antrininkai.

Philipo Glasso Dvigubame koncerte kartu su Gidonu Kremeriu pasirodys žinoma Lietuvos violončelininkė Giedrė Dirvanauskaitė. Abu šie solistai Ph. Glasso kūrinį jau yra kartu atlikę Budapešte, Tokijuje, Paryžiuje, Valensijoje ir kt. Tarptautinių konkursų laureatė G. Dirvanauskaitė yra koncertavusi su įvairiais simfoniniais ir kameriniais orkestrais Europoje, Azijoje, Amerikoje, Artimuosiuose Rytuose. Jos scenos partneriai – garsiausi dabarties solistai, tokie kaip Martha Argerich, Evgeny Kissinas, Heinzas Holligeris, Michelas Portalas, Efimas Bronfmanas, Seong-Jin Cho, Jurijus Bašmetas, Yulianna Avdeeva, Daniilas Trifonovas ir daugelis kitų, taip pat žymūs dirigentai, tokie kaip Mikko Franckas, Mirga Gražinytė-Tyla, Jacekas Kaspszykas, Andrey Boreyko, Lio Kuokmanas ir kt. G. Dirvanauskaitė nuolat koncertuoja su G. Kremeriu kaip įvairių trio dalyvė. Jų trio su pianiste Khatia Buniatishvili reguliariai rengia koncertines gastroles, o trio įrašas „Kissine/Tchaikovsky: Piano Trios“ (2011), kurį išleido garsioji kompanija „ECM“, laimėjo prestižinį apdovanojimą „German Critics Award“. Kita „ECM“ išleista kompaktinė plokštelė „Weinberg String Trio“, kurioje Giedrė atlieka violončelės partiją, buvo nominuota apdovanojimui „Grammy“ (2015), tad G. Dirvanauskaitė – bene pirmoji iš Lietuvos atstovų, nominuota šiam išskirtiniam prizui.

2020 m. G. Dirvanauskaitės, G. Kremerio ir latvių pianisto G. Osokino trio vokiečių įrašų studijoje „Accentus“ išleido kamerinės muzikos albumą su F. Chopino ir L. van Beethoveno kūryba, jis sulaukė puikių atsiliepimų visame pasaulyje ir buvo nominuotas Tarptautiniuose klasikinės muzikos apdovanojimuose (2020) bei „Opus Klassik 2021“. Šių metų balandį G. Dirvanauskaitė su G. Kremeriu ir E. Kissinu grojo Ukrainos palaikymui skirtame koncerte Diuseldorfo salėje „Tonhalle“, per kurį buvo surinkta 250 000 eurų parama. Birželio mėnesį su G. Kremeriu ir M. Argerich ji grojo dviejuose koncertuose garsiojoje „Suntory Hall“ Tokijuje, o šio miesto „Opera House“ salėje su G. Kremeriu atliko Ph. Glasso Koncertą. Pastaraisiais metais G. Dirvanauskaitė koncertavo ir kitose prestižinėse pasaulio salėse, tokiose kaip „Carnegie Hall“ Niujorke, „Wigmore Hall“ Londone, „Pierre Boulez Saal“ Berlyne, garsiajame Zalcburgo festivalyje, įvairiose Europos šalyse bei koncertinėse gastrolėse po JAV (2015, 2018, 2020). Šie metai G. Dirvanauskaitei yra iki galo suplanuoti koncertinėms gastrolėms po Europos šalis.

Smuiko įžymybės Gidono Kremerio koncertas Vilniuje su Giedre Dirvanauskaite (violončelė), Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru ir Philipo Glasso kūrinio premjera Lietuvoje – 2023 m. kovo 5 d. Nacionalinėje filharmonijoje, koncertui diriguos Robertas Šervenikas. 

Bilietus platina kakava.lt.
Festivalį „Gaida“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

VšĮ „Vilniaus festivaliai“ informacija