2024 m. Gruodžio 26 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 40,00 € - 70,00 €
Vieta: LVSO koncertų salė (Vilniaus g. 6, Vilnius)
Sopranas Ieva Barbora Juozapaitytė
Tenoras Karolis Kašiuba
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius

KONCERTO PROGRAMA

Programoje skambės gražiausios W. A. Mozarto, G. Donizetti, G. Verdi, G. Puccini ir kt. operų arijos

Šventinį vakarą Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, kartu su vienais ryškiausių jaunosios kartos operos solistų sopranu Ieva Barbora Juozapaityte ir tenoru Karoliu Kašiuba klausytojams pristato gražiausių W. A. Mozarto, G. Donizetti, G. Verdi, G. Puccini operų arijų programą.

Jaunosios kartos operos solistė sopranas Ieva Barbora Juozapaitytė 2018 m. baigė magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Vladimiro Prudnikovo klasėje. 2017–2018 m. dainavimo mokėsi Helsinkio menų universiteto Sibelijaus akademijoje (Suomija). Solistė sukūrė įsimintinus vaidmenis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, Kauno ir Klaipėdos valstybiniuose muzikiniuose teatruose. Iš jų ryškiausi – G. Verdi operoje „Traviata“, G. Puccini operoje „Bohema“, E. Balsio operoje „Kelionė į Tilžę“, A. Dvořáko operoje „Undinė“, B. Kutavičiaus operoje „Lokys“, F. Leharo operetėje „Linksmoji našlė“, J. Strausso operetėje „Vienos kraujas“, F. Loewe miuzikle „Mano puikioji ledi“ ir kt. I. B. Juozapaitytė ne kartą koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Lietuvos simfoniniu pučiamųjų orkestru, paruošė ir atliko kamerinės muzikos programas Lietuvos nacionalinėje, Kauno valstybinėje filharmonijoje ir kt. Solistė savo profesinius įgūdžius nuolat tobulina įvairiuose meistriškumo kursuose: 2017 m. dalyvavo Londono meistriškumo kursuose Jungtinėje Karalystėje, 2022 m. – Massimo Bellini teatre Italijoje. Būdama vokalinio kvarteto „Il Senso“ nare, dainininkė sėkmingai puoselėja ir populiariosios klasikos žanrą.

Šį vakarą solistės partneris scenoje – tenoras Karolis Kašiuba. 2015 m. solistas baigė Kauno Juozo Gruodžio konservatoriją, dainavimo specialybę. 2022 m. įgijo magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Irenos Milkevičiūtės klasėje. Nuo 2021 m. K. Kašiuba dirba Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ir jau sukūrė vaidmenis tokiose operose kaip G. Verdi „Traviata“, G. Puccini „Bohema“, R. Strausso „Rožės kavalierius“, P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“, W. A. Mozarto „Užburtoji fleita“ ir kt. Solistas taip pat koncertuoja su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, Lietuvos nacionalinės filharmonijos kameriniu ansambliu „Musica humana“ ir kt. 2022 m. už Tigrūdžio vaidmenį F. Bajoro operoje-balete „Dievo avinėlis“ išrinktas „Metų operos viltimi“.

Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas maestro Gintaras Rinkevičius.

NUOLAIDOS NETAIKOMOS