2022 m. Vasario 18 d. 18 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 14,00 €
Vieta: Kauno valstybinė filharmonija (E. Ožeškienės g. 12, Kaunas)
Fortepijonas ALEXANDER PALEY
Orkestras LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS

KONCERTO PROGRAMA

L. van Beethoven. Koncertas fortepijonui Nr. 3 c-moll, op. 37
D. Šostakovičius. Simfonija Nr. 9 Es-dur, op. 70

***

Ugningasis fortepijono virtuozas Alexanderis Paley savo talentu ir charizma nepalieka abejingų. Šiuo metu tarp Niujorko, Paryžiaus ir Vilniaus gyvenantis menininkas su džiaugsmu laukiamas viso pasaulio koncertų salėse ir yra dažnas svečias Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertuose. „Dievinu maestro Gintarą Rinkevičių. Per savo karjerą esu grojęs su gausybe įvairių dirigentų ir orkestrų, tačiau turiu pripažinti, kad taip gerai, kaip groti diriguojant maestro, nebuvo niekur“, – sako garsusis pianistas.

Jau 1991 m. po pianisto debiuto su JAV nacionaliniu simfoniniu orkestru dienraštis „The Washington Post“ A. Paley pasirodymą pavadino „tiesiog nepriekaištingu“, tad ilgainiui pianistas ėmė koncertuoti su garsiausiais pasaulio orkestrais. Publika jam plojo atsistojusi, o kritikai negailėjo pagyrų už „akinantį techninį meistriškumą“, „įtikinantį atlikimą“, „asmenines interpretacijas“ ir „neįtikėtinai platų repertuarą“. Bėgant metams, A. Paley žvaigždė negęsta – pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje. Šį vakarą A. Paley atliks Ludwigo van Beethoveno (1770–1827) koncertą fortepijonui Nr. 3 c-moll. „Trečiasis koncertas atskleidžia L. van Beethoveno herojiškumą, parodo jo ekstravertiškąją pusę, nepakantumą bet kokiam kompromisui“, – rašė pianistas, knygų apie muziką autorius Charlesas Rosenas. Šis L. van Beethoveno kūrinys tarsi įveda į romantizmo epochos skambesį, kur mandagų toną ir geras manieras muzikoje pakeičia įspūdžio kūrimas, o pagrindinis dėmesys skiriamas solisto virtuoziškumui.

Antrojoje koncerto dalyje skambės Dmitrijaus Šostakovičiaus (1906–1975) Devintoji simfonija, kurią kompozitorius ėmėsi kurti pirmaisiais mėnesiais po karo ir vėliau pavadino „palengvėjimo atodūsiu po niūraus sunkmečio su viltimi apie ateitį“. Nors Devintoji simfonija pasižymi grakštumu, lengvumu, netgi išoriniu blizgesiu, jos linksmas charakteris anaiptol ne naivus ir balansuoja ties grotesko riba, o lyrika susipina su dramatizmu.

Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui šį vakarą diriguos jo įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas Gintaras Rinkevičius.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei. 

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.