2022 m. Kovo 23 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 9,00 € - 24,00 €
Vieta: Lietuvos nacionalinė filharmonija
Smuikas MONÉ HATTORI
Orkestras LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Dirigentas GINTARAS RINKEVIČIUS
Prieš koncertą 18.15–18.45 val. Nacionalinės filharmonijos II aukšte muzikologas Viktoras Gerulaitis pasakos apie Antono Brucknerio simfoniją Nr. 7.

KONCERTO PROGRAMA

P. Čaikovskis. Koncertas smuikui ir orkestrui D-dur, op. 35
A. Bruckner. Simfonija Nr. 7 E-dur

***

Penkių tarptautinių konkursų laureatė smuikininkė Moné Hattori vadinama „Japonijos brangakmeniu“ ir neabejotinai viena geriausių savo kartos smuikininkių. Vos 21-ejų sulaukusi M. Hattori kritikų giriama už „aukščiausią meistriškumą, jausmingumą, muzikalumą ir aistrą“ („Berner Zeitung“) ir neabejotinai yra geriausių pasaulio smuikininkų sąrašuose.

M. Hattori gimė Tokijuje, muzikų šeimoje. Trys kartos iš tėvo pusės buvo sėkmingi kompozitoriai, o mama tapo pirmąja Moné smuiko mokytoja. M. Hattori tapo jauniausia visų laikų Karolio Lipinskio ir Henryko Wieniawskio vardo jaunųjų smuikininkų konkurso nugalėtoja Lenkijoje (2009 m.), tais pačiais metais laimėjo pirmąją vietą Japonijos meno asociacijos konkurse. Talentingoji japonų smuikininkė pelnė „Grand Prix“ Tarptautiniame jaunųjų virtuozų konkurse Bulgarijoje (2013 m.) ir Novosibirsko tarptautiniame smuikininkų konkurse, kurį ji laimėjo „17-os metų ir vyresnių“ kategorijoje, būdama... vos 13-os (2013 m.). 2015 m. smuikininkė tapo Tarptautinio Boriso Goldsteino smuikininkų konkurso Šveicarijoje nugalėtoja.

M. Hattori nuolat koncertuoja su visais didžiausiais Japonijos simfoniniais orkestrais (Japonijos filharmonijos, Osakos filharmonijos, Tokijo filharmonijos, NHK ir kt.), taip pat Novosibirsko, Vokietijos simfoniniu, Franzo Liszto kameriniu ir kitais orkestrais. M. Hattori groja 1743 m. Venecijoje pagamintu Pietro Guarneri smuiku.

Koncerte M. Hattori grieš vieną žymiausių ir sudėtingiausių kūrinių smuikui – Piotro Čaikovskio (1840–1893) koncertą smuikui ir orkestrui D-dur, op. 35. Koncertą P. Čaikovskis parašė ilsėdamasis nedideliame Šveicarijos kurorte Klarense ant Ženevos ežero kranto. Pagautas didžiulio įkvėpimo, vos per 11 dienų kompozitorius sukūrė jo eskizą, o dar per porą savaičių ir visiškai užbaigė partitūrą.

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Gintaro Rinkevičiaus, tęs Antono Brucknerio (1824–1896) simfonijų ciklą ir atliks Septintąją kompozitoriaus simfoniją. Ši simfonija kompozitoriui tapo lemtinga – jos antroji premjera Miunchene 1885 m. tapo A. Brucknerio triumfu, nuo šio laiko prasidėjo A. Brucknerio pasaulinės šlovės metas. Simfonija yra grandiozinė epopėja, bylojanti apie žmogaus jausmų sumaištį ir išgyvenimus, kurie labai turtingi, sudėtingi ir įvairūs. Meistriškai parašytame kūrinyje muzikiniai meniniai vaizdai ypač emocingi, kupini gyvenimo teigimo. Nenuostabu, kad simfonija vėliau tapo vienu populiariausių A. Brucknerio kūrinių.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir neįgaliesiems – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos Vilniaus kongresų rūmų kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 10 ir daugiau asmenų grupei. 

Nuolaidos netaikomos stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „Tiketa“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.

ĮĖJIMAS Į RENGINĮ TIK SU GALIMYBIŲ PASU.