2024 m. Gegužės 10 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 20,00 € - 60,00 €
Vieta: LVSO koncertų salė (Vilniaus g. 6, Vilnius)
Altas Rolandas Romoslauskas
Fortepijonas Alexander Paley
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Gintaras Rinkevičius

KONCERTO PROGRAMA

M. Bruch. Romansas altui ir orkestrui, op. 85
R. Schumann. Koncertas fortepijonui ir orkestrui a-moll, op. 54
H. Berlioz. Simfonija „Haroldas Italijoje“, op. 16

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro altų grupės koncertmeisteris, vienas iš kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų altininkas Rolandas Romoslauskas šį pavasarį mini 40-ies metų kūrybinės veiklos jubiliejų. Ta proga kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu meno vadovo ir vyr. dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, altininkas kviečia į ypatingą koncertą, kuriame pasirodys ir R. Romoslausko studijų laikų draugas, fortepijono virtuozas Alexanderis Paley.

Rolandas Romoslauskas alto paslapčių pradėjo mokytis Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Su M. K. Čiurlionio menų mokyklos styginių orkestru, diriguojamu Sauliaus Sondeckio, dalyvavo prestižiniame Herberto von Karajano konkurse, kuriame orkestras buvo įvertintas aukso medaliu. Vėliau studijas tęsė prestižinėje Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Ją baigęs, 1984 m. įsiliejo į aktyvų koncertinį gyvenimą. Nuo tada altininkas koncertavo kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu ir Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kamerinės muzikos festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, surengė solinių koncertų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose. 2006 m. su Pasaulio filharmonijos orkestru R. Romoslauskas koncertavo Paryžiuje ir Reimse, 2007 m. su pianistu A. Paley muzikavo kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (JAV). Šiemet sukanka 30 metų, kai R. Romoslauskas yra Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro altų grupės koncertmeisteris.

Neapsiribodamas vien soliniu amplua, 1986 m. altininkas ėmėsi iniciatyvos suburti kamerinį ansamblį „Vilniaus arsenalas“, kurio originalūs teminiai koncertai jau tapo tradiciniais Taikomosios dailės muziejaus Vilniuje renginiais. Nuo 2000 m. su ansambliu inicijuota ir atlikta daugiau nei 100 lietuvių kompozitorių kūrinių, įrašyti penki kompaktiniai diskai, keturi iš jų – lietuvių kompozitorių kūrybos. Inicijuoti ir atlikti aštuoni lietuvių autorių kūriniai altui ir fortepijonui, du koncertai altui ir simfoniniam orkestrui – Zitos Bružaitės ir Giedriaus Kuprevičiaus. 1997 m. R. Romoslauskas įkūrė VšĮ studiją „Vilniaus arsenalas“, jai vadovo 25-erius metus. Per šį laikotarpį įgyvendinta nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms. Repertuare – kamerinė muzika nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir žmonėms, susiduriantiems su negalia – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.

Nuolaidos netaikomos bilietams į šventinius, orkestro gimtadienio koncertus ir operų pastatymus, taip pat stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „BILIETAI.LT“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.