2024 m. Balandžio 26 d. 19 val.
Trukmė: 2 val.
Kaina: 20,00 € - 60,00 €
Vieta: LVSO koncertų salė (Vilniaus g. 6, Vilnius)
Smuikas Katariina Maria Kits
Violončelė Marcel Johannes Kits
Orkestras Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras
Dirigentas Volodymyr Sirenko

KONCERTO PROGRAMA

Ph. Glass. Dvigubas koncertas smuikui ir violončelei
F. Schubert. Simfonija Nr. 8 („Nebaigtoji“) h-moll
V. Silvestrovas. Simfonija Nr. 7

Šį vakarą Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro svečiai – estų smuikininkė Katariina Maria Kits ir violončelininkas Marcelis Johannesas Kitsas. Žymių jaunosios kartos muzikų, tarptautinių konkursų laureatų sesers ir brolio duetas publikai pristatys vieno įtakingiausių XX a. pabaigos amerikiečių kompozitorių, minimalizmo muzikos atstovo Philipo Glasso (g. 1937) Dvigubą koncertą smuikui ir violončelei.

Antrojoje koncerto dalyje Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras atliks austrų romantiko Franzo Schuberto (1797–1828) simfoniją Nr. 8 h-moll, visame pasaulyje žinomą „Nebaigtosios simfonijos“ vardu. Nepaisant to, kad simfoniją sudaro tik dvi dalys vietoje įprastų keturių, F. Schuberto „Nebaigtoji simfonija“ tapo vienu įdomiausių, išraiškingiausių ir paslaptingiausių šio žanro kūrinių pasaulyje.

Koncerte taip pat skambės vieno ryškiausių ukrainiečių šiuolaikinės klasikinės muzikos kompozitorių Valentino Silvestrovo (g. 1937) 2003 m. sukurta Septintoji simfonija. Perregima simfonijos muzikinio audinio tekstūra klausytojui sudaro įspūdį, kad muzika tiesiog išgaruoja ore, palikdama stulbinantį įspūdį.

Šį vakarą Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui diriguos vienas žymiausių ukrainiečių dirigentų, Ukrainos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Volodymyras Sirenko. Per savo karjerą V. Sirenko yra dirigavęs tokiose koncertų salėse kaip Amsterdamo „Concertgebouw“, Berlyno filharmonija, Paryžiaus Eliziejaus laukų operos teatras, Tokijo miesto opera ir kitose. Dirigentas įrašė daugiau nei 50 kompaktinių diskų, vienas iš jų pelnė „Grammy“ nominaciją. V. Sirenko yra ir Ukrainos nacionalinės muzikos akademijos operinio ir simfoninio dirigavimo profesorius.

% TAIKOMOS NUOLAIDOS:

  • Asmenims iki 26 metų – 50 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma vienam bilietui, perkant jį LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą, išskyrus koncertus visai šeimai.
  • Senjorams ir žmonėms, susiduriantiems su negalia – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma dviem bilietams, perkant juos LVSO koncertų salės kasoje ir pateikus asmens dokumentą.
  • Grupėms – 20 proc. nuolaida. Nuolaida taikoma 20 ir daugiau asmenų grupei. Grupės organizatoriui suteikiami du nemokami bilietai į tos grupės lankomą koncertą.

Nuolaidos netaikomos bilietams į šventinius, orkestro gimtadienio koncertus ir operų pastatymus, taip pat stovimoms ir pristatomoms vietoms.

UAB „BILIETAI.LT“ taikomas 1 Eur mokestis neįskaičiuotas, jam nuolaida netaikoma.